Miły Gość w grupie “Reniferki”

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu  i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je                  i regularnie odwiedzając stomatologa. Dzisiaj dzieci z grupy „Reniferki” miały okazję gościć dentystę Panią Emilię Szymańską, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy Pani Emilii    za miłą wizytę i wręczyliśmy podziękowanie. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze zęby i chętniej odwiedzać stomatologa.

Przejdź do treści