“Mieszkańcy łąki” – Panterki

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców, którzy na ręku mają biedronkę wykonaną z zakrętki plastikowej i plasteliny.

Dzieci z grupy Panterki realizowały w ostatnich dniach temat związany z łąką i jej mieszkańcami. Utrwaliły informacje na temat kwiatów występujących na łące: maków, stokrotek, koniczyny, rumianków, itd. Ponadto omawiały wygląd owadów, które można spotkać na łące, m.in. biedronek, mrówek, pająków, motyli, itd. Wykorzystując zakrętki plastikowe “Panterki” wykonały biedronki. Przedszkolaki dzięki zajęciom mogły przede wszystkim usystematyzować wiedzę o środowisku przyrodniczym, utrwalić nazwy kolorów oraz usprawnić umiejętność przeliczania elementów.

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców, którzy na ręku mają biedronkę wykonaną z zakrętki plastikowej i plasteliny.

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców, którzy na ręku mają biedronkę wykonaną z zakrętki plastikowej i plasteliny.

Na zdjęciu chłopiec trzyma ilustrację maków. W tle siedzą dzieci.

Na zdjęciu chłopiec trzyma ilustrację maków. W tle siedzą dzieci.

 

Przejdź do treści