Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

„Co możesz dać drugiemu?
Trochę ciepła? Szczery uśmiech?
Odrobinę szacunku i zrozumienia?
Możesz dostrzec w nim dobro i pragnienia,
pokochać całym sercem, dać przyjaźń, czułość i szczęście.
Możesz go po prostu KOCHAĆ”

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W naszym przedszkolu idea integracji jest realizowana od wielu lat – istnienie grupy integracyjnej, pomoc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom, nauka tolerancji wobec dzieci chorych to tylko kilka przykładów `naszej pracy. Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodziły dzisiaj dzieci z grupy „Reniferki”. Słuchanie opowiadania o niepełnosprawnym chłopcu pochłonęła dzieci całkowicie, w czasie rozmowy można było zauważyć wielką troskę w wypowiedziach dzieci. Podsumowaniem tego zajęcia były kolorowe rysunki. Zapraszam do galerii.

Przejdź do treści