“Małe czerwone jabłuszko” – Żółwiki

Żółwiki w ostatnich dniach na zajęciach rozmawiają o owocach. W piątek tematem przewodnim dnia było jabłuszko. Dzieci w tym dniu ubrane były w czerwone barwy.

Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, w szczególności  jabłek. Owoce te mają ogromne walory zdrowotne i odżywcze i można spożywać pod wieloma postaciami. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Maluchy wykonały ponadto pracę plastyczną przedstawiającą jabłko.

“Wszyscy doskonale już wiemy, że JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE!”