Latawce- kreatywne zajęcia Niedźwiadków

“Trzymasz mocno za sznurek tę najdziwniejszą z zabawek, gdy wiatr wieje, leci w górę, a w dzień cichy nie drgnie nawet!”

Dzięki tej zagadce nasze 3-ltki zapoznały się z tematem zajęć, obejrzały różne latawce, a następnie poznały instrukcję wykonania papierowego latawca. Przy okazji tych kreatywnych zajęć utrwalały nazwy kolorów oraz figur geometrycznych. Na koniec pozostała nam zabawa. Wszystkie latawce poszybowały z dziećmi  i z pewnością uatrakcyjniły ich dzisiejszy powrót do domu.

Zdjęcie przedstawia dzieci kolorujące przy stoliczkach figury umieszczone na szablonach latawców.

Na zdjęciu widać chłopców przyklejających paski bibuły na dole szablonu latawca.

Fotografia przedstawia grupę dzieci siedzących przy stoliczkach i przyklejających paski bibuły do latawców.

Dzieci biegają na dywanie, trzymając w ręku swoje latawce.

foto

Grupa dzieci, stojących obok siebie, prezentujących wykonane przez siebie latawce.

Uśmiechnięty chłopiec podnosi swój latawiec, trzymając go na sznurku.

Chłopiec wysoko podnosi swój latawiec, trzymając go za sznurek. W tle grupa dzieci.