Krasnale 1 w Napromku

Kolejna wyprawa Krasnali tym razem do leśniczówki w Napromku. Po przyjeździe na miejsce swoją wizytę dzieci rozpoczęły od uroczystego pożegnania przedszkolaków, które idą do szkoły. Z naszej grupy to Filip i Piotr, których pożegnała p. dyrektor Magdalena Pankowska ,wychowawczyni Urszula Wiśnicka oraz koledzy z grupy. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i upominki z życzeniami. Następnie dzieci brały udział w pokazie i prelekcji na temat mieszkańców lasu oraz sposobu gromadzenia wody przez leśną roślinność( mech torfowy).Mogły pogłaskać wypchaną wydrę oraz posłuchać śpiewu ptaków- zabawek. Dzieci zwiedziły także leśniczówkę, poznając jej mieszkańców: orła, pawie, bażanty, gołębie, dzika , sarenki, kucyki i łosia. Po wyprawie kiełbaski z grilla bardzo dzieciom smakowały. Czas spędzony w lesie bardzo szybko minął.

Przejdź do treści