“Kosmos” u Niedźwiadków

Niedźwiadki zajmując się tematyką “Nie jesteśmy sami w kosmosie” uczestniczyły w różnych formach aktywności. Dzieci wzbogaciły wiadomości na temat Układu Słonecznego, kształtowały umiejętności wokalne i rytmiczne przy piosence “Kosmiczny sen”, rozwijały koordynację wzrokowo- ruchową rysując wzory literopodobne i inne elementy związane z tematyką. Rozwiązywały zadania matematyczne o ufoludkach i pojazdach kosmicznych. Stworzyły własną wizję kosmosu w pracy plastycznej oraz poznały postać Mikołaja Kopernika i o czym mówiła jego teoria. Dowiedziały się, że ten wielki uczony, według legendy,  założył w naszym mieście wodociągi. Dzieci poznały przyrząd do obserwacji nieba – teleskop. Niedźwiadki przeżyły kolejny ciekawy tydzień. Pozdrawiamy koleżanki i kolegów, którzy chorują i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia i przedszkola.