HEJ CHŁOPAKI I DZIEWCZYNKI CZY WY JECIE WITAMINKI ?

zabki owoce

W dniu 21 października dzieci z grupy „Żabki” przyszły do przedszkola wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, nożyk, fartuszek no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Na zajęciach dzieci najpierw segregowały zgromadzone owoce na owoce polskie i egzotyczne, utrwalały ich nazwy, kształt, kolor itp. Po krótkim wstępnie nadszedł czas na najciekawszą część zajęć, którym było krojenie sałatki. Żabki przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rak oraz owoców. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, które początkowo sprawiało wrażenie niezwykle trudnego. Bardzo sprawnie posługiwały się nożem, ale to nic dziwnego bo przecież mówiły, że pomagają mamie w kuchni. Miska szybciutko napełniała się smacznymi, pachnącymi owocami, które zachęcały do degustacji. Dzieciaki z apetytem zjadały kolejne porcje tak pysznego deseru, który przecież same przygotowały. Po takich zajęciach każdy przedszkolak zapamięta, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne. Kolejnego dnia Żabki zajmą się wyciskaniem soku z cytrusów: pomarańczy i mandarynek.

Opracowała: M. Nowak

Przejdź do treści