Dzień Postaci z Bajek – Panterki i Żółwiki

W dniu dzisiejszym grupy: Panterki i Żółwiki obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. Ten czas był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Tego dnia na przedszkolaków przebranych za ulubione postacie bajkowe czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci wysłuchały bajki “Myszka Minnie i Kokardkowy Robot”, następnie wspólnie odgadywały piosenki z bajek, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce i w różnego typu konkursach. Odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów nie stanowiło dla przedszkolaków problemu. Dzieci bawiły się doskonale, szczególnie podczas zabawy zręcznościowej doskonalącej refleks „Zatrute jabłko”, która wzbudziła wiele emocji. Spotkanie wszystkich przedszkolaków odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.