DZIEŃ MATEMATYKI W GRUPIE ŻÓŁWIKI

Matematyka otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada na 12 marca. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku dzieci  z grupy Żółwiki obchodziły „Dzień Matematyki ”. Żółwiki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa „Dotknij podłogi”, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a Żółwiki poradziły sobie wspaniale!