“Dzień Kota” w Motylkach

Copy
17 lutego obchodziliśmy „Dzień Kota” i sami upodobniliśmy się do kotków czarnych, białych, rudych. Rozpoczęliśmy zajęcia od zabawy z matą do kodowania. Dzięki orientacji na niej uzyskaliśmy wizerunek kota. Układaliśmy z tangramów wybranego kotka ćwicząc koordynację wzrokowo- ruchową. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat zwyczajów, upodobań oraz humorystycznych sytuacji z udziałem tych czworonogów oglądając krótkie filmiki. Aktywnie uczestniczyliśmy w „kociej” gimnastyce, a szczególnie podobała nam się zabawa kłębkami wełny. Wykonaliśmy również z gazet sympatyczne kociaki doskonaląc umiejętność wycinania elementów.
Z okazji „Dnia Kota” zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, która będzie dostarczona do schroniska. Od najmłodszych lat uczymy się wrażliwości na potrzeby zwierząt. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak wielkie zaangażowanie.
Było ciekawie i wesoło.
IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące wokół maty do kodowania, a jedna dziewczynka kładzie czarny kwadrat we właściwe miejsce. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie i bawiące się kłębkami wełny. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki i chłopca, którzy ułożyli z tangramu wizerunek kota.

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę i dwóch chłopców siedzących przy stoliku i wykonujących pracę plastyczną z gazety na temat “Kot”. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców prezentujących wykonane koty, a nad nimi na brązowym tle wisi napis z żółtych liter “Dzień Kota”. 

Copy

Zdjęcie przedstawia dzieci z wychowawczynią przebrane za koty, a przed nimi leży mata do kodowania z wizerunkiem ułożonego kota oraz napis “Dzień Kota” i fotografie kotów w różnych sytuacjach. Wszyscy trzymają przyniesioną do przedszkola karmę dla kotów. 

Przejdź do treści