DZIEŃ JEŻA W GRUPIE „ŻÓŁWIKI”

n

15 listopada w  grupie „Żółwiki” zrobiło się bardzo jeżowato. Dzień Jeża-  to kolejne nietypowe święto zorganizowane dla maluszków w przedszkolu. To jedno z wielu pozornie dziwnych świąt w kalendarzu.

Żółwiki na zajęciach dydaktycznych zgłębiały wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci śpiewały piosenki i bawiły się w zabawy związane z tym zwierzakiem.

Nie zabrakło również wiersza „Dwa jeże” Ludwika Jerzego Kerna i tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż…”.

Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci -wykonały jeżykową pracę plastyczną, która ozdobiła ich salę.

n

Zdjęcie przedstawia trzy dziewczynki trzymające w ręku maskotkę jeża.

n

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców siedzących na dywanie, trzymających w rękach maskę jeża.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliczku, trzymające w rękach wykonaną przez siebie prace plastyczną “Jeżyk”.

Przejdź do treści