Dzieci z grupa Żółwiki poznają zawody rodziców- farmaceuta

Dzieci z grupy Żółwiki wybrały się tym razem na wycieczkę do Apteki „Remedium”. Jej celem było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Pani farmaceutka mama Franka przybliżyła przedszkolakom specyfikę swojego zawodu oraz oprowadziła nas po całej aptece.

Pani Agnieszka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. “Żółwiki” dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.Dzieci zobaczyły różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry,które pomagają im w walce z chorobą. Wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Mogliśmy zobaczyć moździerz, w którym przed kilkoma laty robiono lekarstwa. Na koniec wizyty dzieci otrzymały od Apteki słodkie upominki, same również wręczyły paniom drobne prezenty. Wszystko było dla nich nowe, ciekawe dlatego z zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty.

Serdecznie dziękujemy pani Irenie-kierownikowi Apteki, pani Agnieszce za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu!

 

 

 

Przejdź do treści