DOŚWIADCZENIA MALARSKIE MOTYLKÓW

PA220423

Świat barw i kształtów stanowi paletę niezwykłych doznań i doświadczeń, poznanie go pozwala w dziecku rozwinąć umiejętność patrzenia i kojarzenia, pobudza jego wyobraźnię oraz wrażliwość, uczy kreatywności. Dzieciństwo jest tym okresem, w którym mały człowiek zaczyna odkrywać świat, poznaje go wszystkimi zmysłami, dlatego też twórczość dla dziecka jest z jednej strony źródłem przyjemności estetycznych, z drugiej strony odkrywaniem radości z własnej twórczości oraz poznawaniem otaczającego go świata. Dzieci z grupy „Motylki” podczas zajęciach plastycznych – malowania na sztalugach – miały możliwość wyzwolić pokłady własnych myśli, uczuć, wyobrażeń oraz obrazu świata widzianego z ich perspektywy. Każde dziecko powinno mieć stworzone takie warunki, aby mogło swobodnie eksperymentować i twórczo działać, bez względu na swoje doświadczenie i umiejętności manualne.

Opr. G. Boczek

 

 

 

 

Przejdź do treści