Delfinki w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie

12 września Delfinki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie

Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Delfinki dowiedziały się na czym polega praca strażaka , a także omówione zostały zasady korzystania z numerów alarmowych. Przedstawiciel straży Pan Krzysztof Ossowski zaprezentował przedszkolakom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych, zwiedziliśmy szatnię męską i damską. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja wozów strażackich, sprzętu gaśniczego i ratunkowego oraz możliwość wejścia do wozu Jak się okazało największa atrakcją było przymierzenie hełmu strażackiego. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozach.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie oraz Panu Krzysztofowi za przybliżenie dzieciom tak potrzebnej a zarazem niebezpiecznej pracy strażaka.

Dzieci z grupy delfinki w odwiedzinach w straży pożarnej zwiedzają szatnię strażaków.

Dziewczynka pozująca do zdjęcia ma na głowie hełm strażacki.

Przedszkolaki oglądają wyposażenie wozu strażackiego.

Przejdź do treści