Delfinki w Bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

16 marca grupa starszaków wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Lubawie. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i czytelnią. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Poznawania książek zmysłami nie tylko wzroku z wykorzystaniem m.in. okularów 3D ale również zapachu.

Delfinki żegnając się z paniami zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy Paniom za wspaniale zorganizowane zajęcia edukacyjne, za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dzieci siedzą na dywanie i wspólnie odczytują ułożone wczesniej hasło: "Książka moim przyjacielem"

Dzieci siedzą na dywanie i wspólnie odczytują ułożone wcześniej hasło: “Książka moim przyjacielem”

Grupa Delfinki zwiedza bibliotekę, dzieci poruszaja się między regałami z książkami.

Grupa Delfinki zwiedza bibliotekę, dzieci poruszają się między regałami z książkami.