Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa u Kaczorków

Kaczorki miały miłych gości, którzy wprowadzili nas w dawne,  średniowieczne czasy. Byli to reprezentanci Bractwa Rycerskiego Zamku Lubawa. Poznaliśmy strój kobiecy z jego charakterystycznymi elementami i praktycznym zastosowaniem paska, do którego zapinano potrzebne w ciągu dnia akcesoria np. dzbanuszek z wodą. Bardzo podobał się dzieciom ogon lisa służący jako ozdoba tegoż stroju. Stan rycerski, zaprezentował nam pan zajmujący się    łucznictwem, a w naszym lubawskim bractwie również pełni rolę kata. Duchowieństwo zaprezentował  nam pan Karol, tatuś Martynki. Następnie udaliśmy się do siedziby Bractwa Rycerskiego, gdzie mogliśmy obejrzeć niecodzienne eksponaty. Było super! Dziękujemy serdecznie za ciekawe i miłe spotkanie.

 

Przejdź do treści