Aerobik w grupie “Motylki”

PB190482

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z potrzebami rozwojowymi w grupie integracyjnej proponujemy naszym wychowankom bezpłatne, dodatkowe zajęcia takie jak: animację w tańcu, dogoterapię, ćwiczenia z elementami metody Dennisona, integracji sensorycznej, Weroniki Sherborne oraz zajęcia gimnastyczne z muzyką czyli tzw. aerobik. Na zajęciach aerobiku dzieci bawiły się fantastycznie i z radością wykonywały wszystkie polecenia instruktorki – Pani Kamili. Aerobik jako sport przy muzyce jest jedną z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość muzyczną i estetyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu. To ważne elementy wpływające na rozwój dziecka. W czasie zajęć dzieci poznają elementy gimnastyczne, które wpływają na ich gibkość,  sprawność fizyczną oraz korygowanie wad postawy. Rozwój naszych wychowanków jest dla nas najważniejszy i dlatego dbamy, aby każde dziecko czuło się u nas doskonale.

 

Przejdź do treści