Domowi ulubieńcy – grupa Żółwiki

W grupie Żółwiki miniony tydzień upłynął na rozmowach o zwierzątkach domowych. Utrwalaliśmy wiedzę odnoszącą się do tego, jak należy dbać o swoje pupile. Korzystając z tablicy multimedialnej dzieci zaprezentowały swoje zwierzątka i opowiedziały o ich zwyczajach. Wybraliśmy się również do „Gabinetu Weterynaryjnego na Warszawskiej” p. Moniki Józefowicz. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani weterynarz opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych oraz uświadomiła dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki.

Dzieci z grupy Żółwiki pozują do zdjęcia na tle gabinetu weterynaryjnego

Na zdjęciu p. weterynarz prezentuje narzędzie lekarskie potrzebne do badania zwierząt

Na zdjęciu p. weterynarz prezentuje gabinet do badań laboratoryjnych

Na zdjęciu dziewczynka prezentuje swoje zwierzątka wyświetlone na tablicy multimedialnej