„17 luty – Dzień Kota” – Panterki

Troje dzieci siedzi na dywanie. Prezentują opaski kota, ubrane na głowach.

W piątek 17 lutego w grupie Panterki tematem zajęć był kot, w związku z obchodzonym w tym dniu jego świętem. Dzieci przypomniały sobie wiersz o kocie Amadeuszu i utrwaliły piosenkę o nim – bohaterze projektu „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Tego dnia dzieci wybrały się do „Gabinetu Weterynaryjnego na Warszawskiej” na spotkanie z kocicą Luną. Podczas spotkania pani weterynarz Monika Józefowicz opowiedziała dzieciom o życiu i wyglądzie kotów, o ich pielęgnacji i leczeniu. Ponadto przedszkolaki wykonali opaski kota Amadeusza oraz zakodowały kota z matą do kodowania.

Dzieci pozują do grupowego zdjęcia z panią weterynarz.

Sześcioro dzieci siedzi przy stoliku i maluje farbą talerz papierowy.

Dzieci siedzą na dywanie w kole, w środku leży mata z zakodowanym obrazkiem kota.

Troje dzieci siedzi na dywanie. Prezentują opaski kota, ubrane na głowach.