Żółwiki z wizytą w Urzędzie Pocztowym

Grupa Żółwiki w ramach zajęć tematycznych wybrała się na wycieczkę na pocztę. Dzieci zwiedzały pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dzieci dowiedziały się, jakie zadania spełnia ten urząd w naszym życiu oraz jaki posiada zakres usług pocztowych. Pani Gabriela (pracownik poczty) opowiedziała również przedszkolakom, jaką drogę musi pokonać list lub paczka od nadawcy do adresata oraz jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za miłą wizytę wręczyły pracownikom urzędu pocztowego podziekowanie oraz kwiatki.
Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń .