Opis grupy „Tygryski”

„Tygryski” to grupa trzynaścioro 4 latków  i dwanaścioro 3- latków. Część dzieci chodzi do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. Dzieci serdecznie przyjęły swoich nowych kolegów, którzy przestąpili progi naszego przedszkola po raz pierwszy. Po zapoznaniu się z nowym środowiskiem jakim jest przedszkole, dzieci nawiązują teraz bliższy kontakt z rówieśnikami, integrują się we wspólnej zabawie, zdobywają nowe umiejętności. Uczymy się dbać o nasze zabawki dbamy również o czystość i porządek. Uczestniczymy w zajęciach języka angielskiego i rytmiki. Wiele radości sprawia nam nauka tańca i śpiewanie piosenek. bardzo lubimy budować, rysować i malować. Przed nami wiele zabaw, zajęć, doświadczeń podczas, których zawsze możemy liczyć na nasze panie pracujące w grupie: wychowawcę panią Beatę Trybus i panią Barbarę Szczepańską.

Aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach grupy zarówno zorganizowanych jak i podejmowanych z własnej inicjatywy.

Dziewczynki bardzo lubią zabawy w „kuchni”; chętnie kolorują w książeczkach, rysują są twórcze i otwarte. U chłopców dominują zabawy z użyciem samochodów, makiet ulic i parkingów oraz różnorodnych klocków . Podczas tych zabaw wykazują się dużą pomysłowością i fantazją.

• Uczymy się
  • Śpiewamy
  • Bawimy się
  • Tańczymy
  • Malujemy

Szczegóły grupy

Wiek grupy
3-4 lata
Liczebność grupy
25 Dzieci

Zajęcia grupy

W tym miejscu dokładnie poznasz plan zajęć grupy.

Wypowiedź rodziców na temat grupy

Grupa „Tygryski” to dzieci 3 i 4 letnie część dzieci uczęszczała już do przedszkola, część natomiast dopiero rozpoczęła przygodę z przedszkolem. Uważam, że to dobre połączenie, gdzie starsze i zaadoptowane dzieci „służą „Pomocą młodszym koleżankom i kolegom. Dzieci młodsze mają na kim się wzorować i dorównując starszym, szybciej się usamodzielniają.

mama Kasia

Wypowiedź rodziców na temat grupy

Grupa „Tygryski” to łączona grupa dzieci 3 i 4 letnich. To nowo utworzona grupa, w której dzieci nawiązują dopiero znajomości i przyjaźnie. Zosia chętnie chodzi do przedszkola i zawsze wraca z niego uśmiechnięta. Dużo opowiada o tym co dziś zrobiła i jadła♥. Każdego dnia zaskakuje mnie mądrymi wypowiedziami. W przedszkolu uczy się zgodnej zabawy z rówieśnikami, kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach a także szacunku dla kolegów i dorosłych. Wiem, że moje dziecko jest bezpieczne pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. pobyt w przedszkolu to dla Zosi czas przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

mama Zosi

Wypowiedź rodziców na temat grupy

Przedszkole to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie. Dzięki pracownikom Przedszkola Miejskiego w Lubawie atmosfera w nim jest ciepła i przyjazna, co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa dziecka oraz ułatwia adaptację. Panie opiekujące się grupie „Tygryski” są otwarte i chętne do współpracy. Szereg ciekawych zajęć i zabaw organizowanych w ramach opieki sprawia, że nasz synek po powrocie do domu z przejęciem opowiada o przedszkolnych wydarzeniach.

Rodzice Miłosza