Opis grupy „Kangurki”

„Kangurki” to grupa czterolatków i pięciolatków. Część dzieci chodzi do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. Dzieci serdecznie przyjęły swoich nowych kolegów, którzy przestąpili progi naszego przedszkola po raz pierwszy. Po zapoznaniu się z nowym środowiskiem jakim jest przedszkole, dzieci nawiązują teraz bliższy kontakt z rówieśnikami, integrują się we wspólnej zabawie, zdobywają nowe umiejętności. Uczymy się dbać o nasze zabawki dbamy również o czystość i porządek. Uczestniczymy w zajęciach języka angielskiego i rytmiki. Wiele radości sprawia nam nauka tańca i śpiewanie piosenek. bardzo lubimy budować, rysować i malować. Przed nami wiele zabaw, zajęć, doświadczeń podczas, których zawsze możemy liczyć na nasze panie pracujące w grupie: wychowawcę panią Beatę Trybus i panią Bożenę Stawiarską.

Aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach grupy zarówno zorganizowanych jak i podejmowanych z własnej inicjatywy.

Dziewczynki bardzo lubią zabawy w „kuchni”; chętnie kolorują w książeczkach, rysują są twórcze i otwarte. U chłopców dominują zabawy z użyciem samochodów, makiet ulic i parkingów oraz różnorodnych klocków . Podczas tych zabaw wykazują się dużą pomysłowością i fantazją.

• Uczymy się
  • Śpiewamy
  • Bawimy się
  • Tańczymy