Pingwinki i tradycje świąteczne

IMG

O czym w święta każdy z nas pamięta? Pingwinki omawiając świąteczne tradycje pamiętały o zrobieniu ozdób oraz o pierniczkach. Podczas malowania kolorowanki wodnej ćwiczyliśmy prawidłowy chwyt narzędzia. Wycinanie pasków do łańcucha usprawniło małą motorykę i koordynację oko-ręka. Największą radość natomiast sprawiło nam ozdabianie świątecznych pierniczków. Dostarczyło nam to nie tylko wielu bodźców wzrokowych, ale i smakowych.

maciek

Uśmiechnięty chłopiec trzyma w ręku pędzel, maluje szablon bombki

bartek

Chłopiec siedzi przy stoliku, przed nim pocięte kolorowe paski. W skupieniu skleja tych pasków koła do świątecznego łańcucha.

lancuch

Grupa dzieci siedzących na dywanie prezentuje własnoręcznie wykonany kolorowy łańcuch z bombkami.

Przejdź do treści