Grudniowy tydzień w Panterkach

Troje dzieci siedzi na krzesłach. W rękach trzymają wykonane przez siebie śnieżynki z papieru. Za nimi stoi choinka.

Kolejny przedświąteczny – bardzo aktywny tydzień za nami. Przedszkolaki brały udział w wielu różnych zabawach. Rozwiązywały zadania z kalendarza adwentowego. W poniedziałek dzieci przyniosły wytwory zadania weekendowego. Z rodzicami wykonały wiele pięknych ozdób, które przyozdobiły choinkę w naszej sali. Brawo dla rodziców – zadanie wykonane na 6. Ponadto kalendarz „nakazywał dzieciom” – posprzątać wspólnie salę przedszkolną, wybrać się na spacer, by poszukać oznak zimy, układać śnieżynki ze względu na wielkość czy ozdobić bombki plasteliną na dużej papierowej choince. Dzieci wspólnie wykonywały również łańcuch. Okazał się za długi, by ozdobił nam naszą choinkę, więc został powieszony na ścianie. Ponadto w ramach rozmów na temat zbliżającej się pory roku dzieci omawiały zwiastuny zimy, opowiadały w jakie zabawy można bawić się na śniegu. Przy pomocy bałwanków doskonaliły umiejętność stosowania przyimków: na, pod, obok, za, nad oraz przeliczały bałwanki z użyciem liczebników porządkowych. Przy okazji wzbogacały swoje słownictwo opisując wygląd bałwanków, zwracając uwagę na kolor, wielkość elementów ubioru. Dzieciaki wykonały również śnieżynki z papieru, które będą mogły posłużyć jako ozdoba na ich choinkę w domu.

Dzieci stoją w kole. Mają ręce uniesione do góry, w rękach trzymają kolorowy łańcuch z papieru.

Dzieci stoją w kole. Mają ręce uniesione do góry, w rękach trzymają kolorowy łańcuch z papieru.

Kilkoro dzieci siedzi przy stoliku. Na środku stolika leżą paski kolorowego papieru i kleje. Dzieci z pasków robią kółka, które po połączeniu stworzą łańcuch.

Kilkoro dzieci siedzi przy stoliku. Na środku stolika leżą paski kolorowego papieru i kleje. Dzieci z pasków robią kółka, które po połączeniu stworzą łańcuch.

Dzieci siedzą na dywanie w kole. Na środku leży 6 bałwanów o różnym wyglądzie i różnej wielkości. Chłopiec dotyka po kolei bałwany przeliczając je.

Dzieci siedzą na dywanie w kole. Na środku leży 6 bałwanów o różnym wyglądzie i różnej wielkości. Chłopiec dotyka po kolei bałwany przeliczając je.

Chłopiec układa na dywanie śnieżynki wg zasady od największej do najmniejszej. Koło niego siedzi kilkoro dzieci.

Chłopiec układa na dywanie śnieżynki wg zasady od największej do najmniejszej. Koło niego siedzi kilkoro dzieci.

Troje dzieci siedzi na krzesłach. W rękach trzymają wykonane przez siebie śnieżynki z papieru. Za nimi stoi choinka.

Troje dzieci siedzi na krzesłach. W rękach trzymają wykonane przez siebie śnieżynki z papieru. Za nimi stoi choinka.

Przejdź do treści