Panterki i Dzień Kolorowej Skarpety

Dzieci siedzą w kole z wyciągniętymi do przodu nogami. na ich nogach na środku leży duży plakat.
21 marca jest obchodzony Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Panterki rozmawiały na temat tolerancji, szacunku i życzliwości wobec osób niepełnosprawnych. Obejrzały bajkę “Fredzia” – o skarpetce która była inna niż wszyscy mieszkańcy miasta. Omówiły czym charakteryzuje się zespół wad wrodzonych, nazywany zespołem Downa. Na znak solidarności dzieci miały dziś ubrane skarpetki nie do pary. Zagrały w grę “Wyturlaj skarpetkę”, każda pokolorowana skarpetka wyszła inna od drugiej, nie było dwóch takich samych. Panterki wykonały również wspólny plakat z mnóstwem różnych kolorowych skarpetek. Tego dnia również obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wspólnie z gościem – ekoMarzanną zaśpiewaliśmy piosenkę, by Wiosna na dobre zawitała do nas i przyniosła nam dużo słoneczka i ciepła.
Dzieci siedzą przed tablicą, oglądają bajkę "Fredzia".

Dzieci siedzą przed tablicą, oglądają bajkę “Fredzia”.

Troje dzieci siedzi przy stoliku, grają w grę "Wyturlaj skarpetkę", kolorują szablon skarpetki.

Troje dzieci siedzi przy stoliku, grają w grę “Wyturlaj skarpetkę”, kolorują szablon skarpetki.

Trzy dziewczynki prezentują swoje prace.

Dzieci wraz z paniami i ekoMarzanną pozują do grupowego zdjęcia.