Zielony ogródek w grupie Słowiki

n

Chcąc trochę przyspieszyć nadejście wiosny Słowiki zabawiły się w małych ogrodników. Dzieci najpierw poznawały etapy wzrostu kwiatów i roślin na podstawie ilustracji, utrwalały nazwy narzędzi ogrodniczych, rozmawiały na temat- czego rośliny potrzebują do wzrostu i do życia. Następnie dzieci z wielkim entuzjazmem sadziły kwiatki i cebulki kwiatowe do doniczek. Teraz czas na codzienną obserwację roślinek, które przyozdobiły nasze okna.

Zapraszamy do galerii 🌺🌻🌸🪴

n

Na zdjęciu 5 dzieci- siedzą przy stoliku, wsypują ziemię zaczerpniętą z wiaderek łopatką do doniczek.

n

Na zdjęciu troje dzieci siedzących na kanapie, trzymają w ręku doniczki z zasadzonymi do ziemi kwiatami.