Marcowa pogoda i Pierwszy Dzień Wiosny w Panterkach

Dzieci wraz z paniami pozują do grupowego zdjęcia. Za nimi na niebieskim tle wisi "Pani wiosna" i napis "Witaj Wiosno".

Panterki w ostatnich dniach rozmawiały na temat pogody. Utrwalały nazwy zjawisk atmosferycznych, przy pomocy symboli pogody prowadziły kalendarz pogody codziennie zaznaczając jakie zjawiska występowały w przyrodzie. Ponadto przedszkolaki doskonaliły sprawności manualne wycinając kropelki, które później wykorzystali do ćwiczeń przeliczania i zabaw oddechowych. Z żółtych prostokątów układały słońce zwracając uwagę na rytm: duży-mały. Zaś w poniedziałek 21 marca dzieci przywitały kolejną porę roku. W tym dniu w ogrodzie wszystkie grupy przedszkolne świętowały wspólnie “Pierwszy Dzień Wiosny”. Dzieci odśpiewały piosenkę, obejrzały inscenizację piosenki w wykonaniu grupy Pingwinki oraz wspólnie rozebrały ekologiczną marzannę na znak pożegnania zimy. W tym dniu na znak solidarności z osobami z zespołem Downa dzieci miały ubrane skarpetki nie do pary, obchodząc w ten sposób Dzień Kolorowej Skarpety.

Dzieci wraz z paniami pozują do grupowego zdjęcia. Za nimi na niebieskim tle wisi "Pani wiosna" i napis "Witaj Wiosno".

Dzieci wraz z paniami pozują do grupowego zdjęcia. Za nimi na niebieskim tle wisi “Pani wiosna” i napis “Witaj Wiosno”.

Na zdjęciu widać nogi dzieci ułożone w kole. Widać, że dzieci mają ubrane skarpetki nie do pary.

Na zdjęciu widać nogi dzieci ułożone w kole. Widać, że dzieci mają ubrane skarpetki nie do pary.

Czworo dzieci siedzi przy stoliku i wycinają nożyczkami kropelki z papieru.

Czworo dzieci siedzi przy stoliku i wycinają nożyczkami kropelki z papieru.

Przejdź do treści