“KANGURKI” – “English corner” (grudzień)

W grudniu “Kangurki” przyniosły do przedszkola własne, ulubione maskotki przedstawiające zwierzęta i utrwalały nazwy wybranych zwierząt na podstawie rymowanki pt. „Cat, dog, hamster, frog”. Utrwalały także nazwy zabawek i przyborów szkolnych. Poznały tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem w innych krajach. Oglądały kalendarze adwentowe. Wskazywały i nazywały słownictwo związane ze świętami na podstawie kart obrazkowych, podczas zabaw ruchowych zorganizowanych w zespołach i zabawy z klockami, która przygotowała pani Natalia. Kolorowały „Mikołaja” i „Bałwanka”, przygotowały kartki świąteczne. Układały puzzle o tematyce świątecznej. Śpiewały „Jingle bells” i ilustrowały treść piosenki ruchem, gestem i plastycznie. Wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, reagując na polecenia nauczyciela kierowane w języku angielskim.

P.S. „Kangurki” bardzo chętnie bawiłyście się z nami na zajęciach języka angielskiego. Brawo! Pozdrawiamy! Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska

 

Przejdź do treści