Żółwiki z wizytą w Pracowni Krawieckiej „MAŁA MI”

Co robi krawcowa i jak powstaje ubranie? oto jest pytanie, na które znają już odpowiedź dzieci z grupy Żółwiki. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Pracowni Krawieckiej „Mała Mi”  pani Mileny.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej i ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu.
Wycieczka do pracowni była okazją do poznania przyborów krawieckich, materiałów, wykrojów oraz wyglądu i sposobu działania maszyny do szycia – głównego narzędzia krawcowej. Wizyta u pani krawcowej zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, wszystkie chciały choć na chwilę posiedzieć przy maszynie do szycia.
Były bardzo zainteresowane i z zaciekawieniem słuchały, zdobywając nowe wiadomości.

Bardzo dziękujemy Pani Milence za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za miłą gościnę i słodkości dla dzieci.

Dzieci z grupy Żółwiki stojące przed Pracownią Krawiecką wraz z panią Krawcową.

n

Pani krawcowa pokazuje dzieciom przedmioty, które są jej potrzebne .

Przejdź do treści