Wiosenne zajęcia otwarte w Panterkach

Chłopiec wraz z mamą przy stoliku sadzą cebulkę do doniczki.

20 marca w grupie Panterki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci wzięły udział w grze dydaktycznej „Droga chomika do Pani Wiosny”. 6-latki sumiennie i z zaangażowaniem pracowały: słuchały opowiadania, kodowały drogę chomika, dopasowywały zdania do ilustracji ułożonej z puzzli. Ponadto dzieci również rozwiązywały krzyżówkę, utrwalały nazwy miesięcy, szukały rymów by dokończyć zdania oraz układały działania matematyczne. Ostatnim i zarazem najbardziej wyczekiwanym zadaniem było sadzenie cebulki. Nasz zielony ogródek powiększył się o różnorodne roślinki. Dzieci będą codziennie dbać o kwiaty i śledzić ich wzrost oraz rozwój.
Zajęcia otwarte dla rodziców to ważny element współpracy środowiska przedszkolnego i rodzinnego. Dzięki takim spotkaniom rodzice mają możliwość obserwować relacje dzieci z rówieśnikami i nauczycielem, zobaczyć jak dziecko funkcjonuje w grupie, jakie posiada umiejętności.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie.

Dzieci siedzą w kole, na środku leżą ilustracje.

Dzieci siedzą wokół dużej maty do kodowania, dziewczynka przesuwa maskotkę chomika po polach na macie.

Czworo dzieci układa papierowe puzzle na dywanie.

Dzieci siedzą na dywanie, każdy ma przed sobą małe kartoniki z liczbami i znakami matematycznymi.

Chłopiec wraz z mamą przy stoliku sadzą cebulkę do doniczki.

Dziewczynka wraz z mamą prezentują kwiatka. Siedzą na krzesłach.