WARSZTATY LOGOPEDYCZNE DLA RODZICÓW

PICT0559

Dnia 17 listopada bieżącego roku odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty logopedyczne pt. „Terapia głosek szumiących”. W spotkaniu uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Podczas warsztatów została zaprezentowana prezentacja multimedialna pt. „Terapia głosek szumiących”. Wszyscy zaproszeni na zajęcia zostali zapoznani z etapami terapii logopedycznej. W formie zabawy zostały zaprezentowane ćwiczenia logopedyczne, które usprawniają narządy artykulacyjne przed wywołaniem głosek szumiących. Podczas zajęć dzieci utrwalały głoskę {sz} w różnych pozycjach np. w sylabach w zabawie pt/ „Jedzie pociąg”(szu, szu, szu, szu- pociąg jedzie do przodu; usz, usz, usz, usz – pociąg jedzie do tyłu).
Celem spotkania było przybliżenie rodzicom podstawowych zagadnień z zakresu logopedii .Warsztaty miały zachęcić rodziców do wspomagania mowy i wymowy swoich dzieci. Zajęcia zorganizowała logopeda – Ornowska Patrycja.

Przejdź do treści