„W ZIMOWEJ KRAINIE – PODRÓŻ DO…”

Rozpoczęły się aktywne ferie zimowe w naszym przedszkolu. Tematem dnia była „ W zimowej krainie- podróż do…”, do której przeniosły się przedszkolaki z grupy: Motylki, Wiewiórki, Słoniki, Reniferki, Żółwiki, kangurki, Delfinki, Wróbelki, Niedźwiadki.

Na początku zajęć dzieci zaprezentowały „Taniec Śnieżynek”, który wyraziły za pomocą twórczej ekspresji ruchowej. Następnie oglądały film edukacyjny o biegunie północnym. W dalszej części dzieci utrwaliły położenie przedmiotów w przestrzeni, układając sylwetę śnieżynki według wskazań nauczyciela. Dokonywały też klasyfikacji śnieżynek, porównując ich kształty i przeliczając. Kolejnym zajęciem były zabawy dzieci w krainie śniegu – dzieci bawiły się prawdziwym śniegiem lepiąc dowolne kształty, miały też okazję do zabaw sztucznym śniegiem, dokonywały porównania (zimny – ciepły, lepiący – sypki). Ostatnim elementem było zajęcie plastyczne. Dzieci posługując się wybranymi szablonami śnieżynek malowały ich wnętrze niebieską farbą, tworząc różne wzory.

Zdjęcie przedstawia stojące przy stoliku dzieci w czapkach i rękawiczkach. Na stolikach rozsypany jest śnieg.

Dziewczynka w zimowej czapce i rękawiczkach trzymająca w rękach kulkę ze śniegu.

Chłopiec w zimowej czapce i rękawiczkach trzymający w rękach kulkę ze śniegu.

n

Dzieci uczestniczące z nauczycielem w zabawie muzyczno-ruchowej .

n

n

Dzieci prezentujące wykonana prace plastyczną- zimowa śnieżynka.

n

Na zdjęciu dziewczynka wraz z chłopcem , którzy malują niebieską farba przy użyciu szablonu – zimową śnieżynkę.

IMG

Na zdjęciu dzieci siedzące przy stoliku i malujące farbami szablon śnieżynki.

n

Zdjęcie przedstawia dzieci malujące niebieską farbą zimową śnieżynkę.

n

Przejdź do treści