Taekwondo w grupie Pingwinki

a

W dniu dzisiejszym Pingwinki uczestniczyły w pokazowych zajęciach taekwondo, na których miały okazję poznać tajniki tego sportu. Dzieci podczas spotkania z trenerem p. Martą brały udział w rozgrzewce, ćwiczeniach ruchowych i poznały kroki układu podstawowego taekwondo. Ponadto samodzielnie wykonywały uderzenia i kopnięcia w packi różnymi technikami, a na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi zawodnicy i stoczyć “walkę” w formie zabawy z kolegą lub koleżanką. Dla przedszkolaków były to nowe doświadczenia związane z aktywnością ruchową. Dziękujemy!

a

Trenerka taekwondo trzyma packę, chłopiec próbuje w nią uderzyć

b

Grupa dzieci stoi w kole wraz z trenerką, która zdradza im na czym polega sztuka walki – taekwondo