“SŁONIKI” – “ENGLISH CORNER” (październik)

W październiku “Słoniki” na zajęciach z języka angielskiego brały udział w zabawach zręcznościowych i grach dydaktycznych. Dzieci podczas zabaw zgodnie współpracowały z koleżankami i kolegami i przestrzegały  ustalonych reguł. Rozróżniały i nazywały na obrazkach wybrane  kolory, liczby w zakresie 6 i figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt. Odpowiadały na pytania nauczyciela: „How old are you?” i określały własny wiek, np. „I’m 5”., „I’m 6”. Powtarzały rytuały związane z tokiem zajęć, ilustrowały gestami i ruchem piosenki: „One, two, three…”, “Head and shoulders”, “Teddy Bear” i wyliczankę “Stepping  into English”. Dzieci potrafią już reagować na polecenia: „look”, „listen”, „say”, „point”, „stand up”, „sit down”. Brawo “Słoniki”! Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska.

Przejdź do treści