Sałatka jarzynowa

Szef kuchni poleca – pyszną i zdrową sałatkę jarzynową. Papużki utrwalały dziś nazwy warzyw i dowiedziały się, dlaczego warto je jeść. Zadbaliśmy o higienę rąk oraz przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa podczas pracy z nożem. Zabawa w krojenie udoskonaliła posługiwanie się sztućcami, a efekt końcowy – degustacja pobudziła nasze zmysły i kubki smakowe. Nasi mali kucharze spisali się na medal.

Sześcioro dzieci siedzi przy stoliku, na którym leżą deski z pokrojonymi warzywami.

IMG

Dziewczynka w stroju kucharza, obok chłopiec, przed nimi deski, na których kroją warzywa.

IMG

Troje dzieci wspólnie doprawia do smaku wcześniej przygotowaną sałatkę jarzynową znajdującą się w misce.

IMG

Dzieci siedzą przy stoliku, przed nimi talerze z sałatką jarzynową. Czekają na degustację.