“Reniferki” z wizytą na Poczcie w Lubawie

p

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego”📮📩 Z tej okazji grupa “Reniferki “odwiedziła Urząd Pocztowy w Lubawie📫📦 Panie pracujące na poczcie wyjaśniły dzieciom jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie, kto to jest adresat, kto to jest nadawca, czym są pocztówki, widokówki, co zrobić, aby list dotarł, co to jest skrzynka pocztowa, co można tam wrzucić. Mieliśmy możliwość zobaczyć różne druki i koperty. Dzieci mogły obejrzeć strój listonosza: mundur, czapkę oraz torbę. Na koniec spotkania dzieci wręczyły skromny upominek i podziękowały za poświęcony czas. Przedszkolaki otrzymały listy, które otworzyliśmy w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy pracownikom poczty za miłe przyjęcie ❤️

p

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i panią pracującą na poczcie wręczającą dzieciom listy.

 

p

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wrzucających listy do skrzynki pocztowej

p

Zdjęcie przedstawia dzieci zwiedzających urząd pocztowy.

p

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci otwierających listy.

Przejdź do treści