“Pingwinki”- “English corner” – luty.

„Pingwinki” w lutym poznały słownictwo opisujące części twarzy: „a face”, „eyes”, „a nose”, „a mouth”, „the hair”. Dzieci kolorowały i układały z różnych materiałów twarz dziewczynki, chłopca i Boo. Rozwijały wyobraźnię i kreatywność układając „zabawne, śmieszne miny”. Bawiły się różnymi pomocami dydaktycznymi typu: lusterka, pacynki wykonane z rękawiczek, maskotki, „stworki”, okulary, wycięte zdjęcia oczu, nosów, ust oraz kartonikami z obrazkami części twarzy z „Wyprawki”. Opisywały wygląd „kolorowych potworków”, kolorowały i układały „zielone ufoludki” z figur geometrycznych. Wskazywały właściwe części ciała podczas ilustracji piosenek „A funny face”, „Head and shoulders”, „Active Time”. W związku z balem karnawałowym przebierały bohaterów kursu. W zajęciach uczestniczyła pani praktykantka, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska

Przejdź do treści