PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Idzie wiosna polną drogą, trawa się zieleni…”

Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lubawie wzięły dziś udział w obchodach pierwszego dnia wiosny. Każda z grup w radosnym nastroju i przyodziana w wiosenne akcenty pojawiła się na placu zabaw, by wspólnie świętować. Grupa Pingwinki w kolorowych strojach inscenizowała ruchem słowa piosenki, którą powitaliśmy Panią Wiosnę. Wierszykiem pożegnaliśmy zaś Panią Zimę i razem rozebraliśmy eko-Marzannę, segregując jej poszczególne części. Celem dzisiejszego dnia było nie tylko zapoznanie z tradycją żegnania zimy i witania wiosny, ale także kształtowanie pozytywnej motywacji do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, podtrzymywanie tradycji przedszkolnych i propagowanie postaw proekologicznych. Nie zapomnieliśmy również o innym święcie, jakim jest Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki, którego celem było zwiększenie świadomości.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia z Panią Wiosną i Marzanną

n

Pani Wiosna rozdaje dzieciom cukierki na wejściu do przedszkola

IMG

Dzieci prezentują się z wiosennymi akcentami w postaci opasek-żabek na głowie

IMG

Grupa dzieci z wiosennymi akcentami świętuje dzień wiosny na świeżym powietrzu

IMG

Chłopiec prezentuje się w stroju bociana

IMG

Radosna Pani Wiosna tańczy z dziećmi

IMG

Trzej chłopcy dumnie stoją na straży ekologii

IMG

Grupa dzieci bierze udział w rozbieraniu eko-Marzanny

Przejdź do treści