Ogólnopolski projekt edukacyjny „Terapia ręki dla każdego”

 Przedszkole Miejskie w Lubawie przystąpiło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Terapia ręki dla każdego”. Dzieci z grupy „Pingwinki”, „Żółwiki”, „Panterki”, „Papużki” oraz dzieci 6-letnie na zajęciach z psychologiem z wielką radością i zaangażowaniem wykonały zadania z I obszaru „Sprawność fizyczna, stabilizacja posturalna oraz stabilizacja kończyny górnej”.

Głównym celem projektu jest usprawnianie motoryki małej, począwszy od mobilizacji całego ciała do aktywności fizycznej, poprzez przechodzenie z ogólnych czynności do bardziej precyzyjnych, kończąc na grafomotoryce. Projekt dotyczy zagadnień realizowanych systematycznie i etapowo w ciągu całego roku szkolnego, tj. sprawności fizycznej, stabilizacji posturalnej i stabilizacji kończyny górnej, równowagi i schematu ciała, przekraczania linii środka, napięcia mięśniowego, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji czuciowej – zmysłu dotyku, opozycji kciuka i dysocjacji palców, manipulacji, rozwoju grafomotoryki. Projekt spełnia więc kilka funkcji: przede wszystkim terapeutyczną, usprawniającą i wzmacniającą organizm dziecka. Propaguje aktywności również zespołowe, dąży do współpracy, pełni funkcję profilaktyczną dla małych dzieci, aby zapobiegać występowaniu nawykowych nieprawidłowości w rozwoju motoryki małej.

Na zdjęciu znajduje się plakat informujący o przystąpieniu placówki do projektu edukacyjnego “Terapia ręki dla każdego”

terapia reki

Na zdjęciu dzieci wykonują ćwiczenia z laską gimnastyczną

terapia reki

Na zdjęciu dzieci ćwiczą równowagę pokonując slalom z woreczkiem na głowie i przechodząc przez ścieżkę sensoryczną

Na zdjęciu dzieci wykonują ćwiczenia przy użyciu szarf

n

Na zdjęciu dzieci wykonują ćwiczenia na placu zabaw

Przejdź do treści