MAJOWE ŚWIĘTA – NIEDŹWIADKI

Zbliżające się święta majowe to wspaniały czas na kształtowanie u przedszkolaków postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzanie tożsamości narodowej. Dlatego dzieci z grupy Niedźwiadki uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, następnie dzieci wysłuchały legend związanych z historią Polski, obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Rozwijały umiejętność czytania i pisania oraz zdolności matematyczne poprzez wykonanie kart pracy odnoszących się do informacji o naszym kraju. Niedźwiadki stworzyły „kodeks małego patrioty” i wykonały pracę plastyczną – godło Polski.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Niedźwiadki” wraz z wychowawcą na tle patriotycznej dekoracji. Dzieci z kotylionami trzymają w ręku wykonane przez siebie godło Polski.

Przejdź do treści