“Lwiątka” – “English corner” – wrzesień 2018r.

„Lwiątka” na zajęciach języka angielskiego poznały bohaterów pakietu edukacyjnego „I loveBoo” macEDUKACJA – kukiełki elfów i maskotkę Boo, wyrażenia i słownictwo dotyczące tematów:  „Mój dom”, „Pomieszczenia w domu”, „Codzienne czynności”, wyrażenia związane z jesienią. „Lwiątka” słuchały piosenek pt. “Hello!”, “Goodbye!”, „Every Day”. Wykonywały rymowanki pt. „My House”, “Stepping  into English”. Brały udział w zabawach integracyjno- ruchowo-muzycznych, np. „Action song”, „The House Flash!”, z elementami dramy, np. „Let’s play house”, grach dydaktycznych, zabawach klasyfikacyjnych. Podczas zabaw manipulacyjnych z kostką pt.  „Roll And Throw!” i z minikartami obrazkowymi utrwalały słownictwo oraz  rozwijały pamięć i spostrzegawczość. Grały w grę Memory przedstawiające kolory i cyfry w zakresie od 1 do 6. Układały domy z figur geometrycznych. Bawiły się kolorowymi domkami z kartoników, które wykonały samodzielnie. Wskazywały i nazywały pomieszczenia w domu. Układały puzzle przedstawiające domy i pomieszczenia. Dobierały do słowa, np. „kitchen” właściwą ilustrację. Rysowały i kolorowały poszczególne pokoje w domu. Poznały wybrane nazwy czynności, udzielały odpowiedzi na pytania typu: „Where do you brush your teeth?  Wysłuchały opowiadania pt. „Max play Hide and Seek”, “Story 1”. Bawiły się w zabawę “Boo’s hide and seek”.

„Lwiątka” znają zasady obowiązujące w grupie podczas zajęć, reagują na polecenia nauczyciela. Zgodnie współpracują z innymi dziećmi podczas zajęć i zabaw. Brawo!!!

Kluczowe słownictwo to: Boo, Max, Lillly. Hello! What’s your name? My name is… How old are you? I’m six. One, two, three, four, five, six, house, kitchen, bedroom, attic, dining room, sleep, cook, brush my teeth, play hide and seek, big, small, windows, door, roof, chimney.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska

P.s. Galeria zawiera dodatkowo zdjęcia z  innych aktywności dzieci.

Przejdź do treści