Kangurki” – “English corner” – wrzesień 2018r.

„Kangurki” na zajęciach języka angielskiego poznały bohaterów pakietu edukacyjnego „I loveBoo” macEDUKACJA – kukiełki elfów i maskotkę Boo, wyrażenia i słownictwo dotyczące tematów:  „Mój dom”, „Pomieszczenia w domu”, „Codzienne czynności” oraz wyrażenia związane z jesienią. Podczas zajęć kulturowych oglądały zdjęcia przedstawiające niektóre zakątki Londynu. Dzieci słuchały piosenek pt. “Hello!”, “Goodbye!”, „Every Day”, wykonywały rymowanki pt. „My House”, “Stepping  into English”. Brały udział w zabawach integracyjno- ruchowo-muzycznych, np. „Action song”, „The House Flash!”, z elementami dramy, np. „Let’s play house”. Podczas zabaw manipulacyjnych z kostką pt. „Roll And Throw!” i z kartami obrazkowymi utrwalały słownictwo oraz rozwijały pamięć i spostrzegawczość. Grały w grę „Memory” przedstawiającą kolory i cyfry w zakresie od 1 do 6. Układały domy z figur geometrycznych. Bawiły się kolorowymi domkami z kartoników. Wskazywały i nazywały pomieszczenia w domu. Podczas ćwiczeń grupowych układały puzzle przedstawiające domy i pomieszczenia w domu. Dobierały do słowa, np. „kitchen” właściwą ilustrację. Rysowały i kolorowały ilustrację pt. „My house”.

Kluczowe słownictwo to: Boo, Max, Lillly. Hello! What’s your name? My name is… How old are you? I’m six. One, two, three, four, five, six, house, kitchen, bedroom, attic, dining room, sleep, cook, brush my teeth, play hide and seek, big, small, windows, door, roof, chimney.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowsk

Przejdź do treści