“Krokodylki” – “English corner” – maj

W maju zajęcia z języka angielskiego dotyczyły dwóch kręgów tematycznych: „In the house” , „Podróże małe i duże”.

„Krokodylki” nazywały pomieszczenia w domu: living room, bedroom, bathroom, kitchen i sprzęty domowe. Dzieci śpiewały piosenkę pt. „I eat in the kitchen”, bawiły się w memo.

Dzieci poznały także wybrane nazwy środków transportu. Układały puzzle przedstawiajace pojazdy i określały je nazwami przymiotników, np. fast, slow, big, small. Słuchały i ilustrowały gestami i ruchem piosenkę pt. „At the crossing” i rymowankę pt. „Wheels, wheels on the road”, poznały opowiadanie pt. “Lisha”.

Dzieci pamiętały również o Dniu Matki i przygotowały dla swoich ukochanych mam laurki i pięknie śpiewały piosenkę pt. „Hurray for Mumy!”.

„Krokodylki” bardzo dziękuję Wam za współpracę podczas zajęć, skupienie, uwagę i życzę wszystkim radosnego Dnia Dziecka.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska