Kreatywne “Niedźwiadki”

Dziewczynka w siwej koszulce uśmiechając się trzyma w dłoniach swoją papierową kurkę.
Piątkowe przedpołudnie upłynęło “Niedźwiadkom” pod hasłem origami:) Dzieci najpierw wycięły elementy papierowej kurki, następnie zginając w wyznaczonych miejscach stworzyły pięknego, żółtego ptaszka. Następnym zadaniem było doklejenie grzebienia, narysowanie oczu oraz pokolorowanie dziobka. Gotową pracę umieściły na kartce papieru, doklejając kuleczki z krepy symbolizujące trawę. Praca była bardzo ciężka, ponieważ origami to niełatwe zadanie, wymagające dużych zdolności manualnych oraz cierpliwości. Dzieci dzielnie tworzyły zwierzątko, choć nie brakowało zniecierpliwienia. Panie jednak czuwały nad podopiecznymi i chętnie pomagały.
Zdjęcie przedstawia gotową pracę plastyczna jednego z przedszkolaków. Jest to żółta, papierowa kurka, przyklejona do białej kartki papieru ozdobionej zielonymi kuleczkami z krepy symbolizującej trawę.

Zdjęcie przedstawia gotową pracę plastyczną jednego z przedszkolaków. Jest to żółta, papierowa kurka, przyklejona do białej kartki papieru, ozdobionej zielonymi kuleczkami z krepy symbolizującej trawę.

Na zdjęciu widać całą grupę, która pracuje przy stolikach wykonując kurę metodą origami.

Na zdjęciu widać całą grupę, która pracuje przy stolikach wykonując kurę metodą origami.

Dziewczynka w siwej koszulce uśmiechając się trzyma w dłoniach swoją papierową kurkę.

Dziewczynka w siwej koszulce uśmiechając się trzyma w dłoniach swoją papierową kurkę.

Dwójka "Niedźwiadków" przy stoliczku składa kurkę w wyznaczonych miejscach.

Dwójka “Niedźwiadków” przy stoliczku składa kurkę w wyznaczonych miejscach.

Przejdź do treści