Dzień Ziemi w “Kangurkach”

Dzieci z uśmiechem pozują do wspólnego zdjęcia siedząc w grupie obok globusa. Z dłoni próbowały stworzyć serduszko, symbolizujące miłość do naszej planety.
Najmłodsi świętują “DZIEŃ ZIEMI”
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku obchodzimy go pod hasłem “Przywróć naszą Ziemię”.
Pandemia mocno ograniczyła tegoroczne obchody tego pięknego święta, lecz “Kangurkom” to nie przeszkodziło. Odbyliśmy długą pogawędkę o tym, jak należy dbać o środowisko, segregować śmieci, nie niszczyć przyrody. Rozwiązaliśmy quiz- dzieci poradziły sobie doskonale! Nie obyło się bez tańców, ale tytuły piosenek nie odbiegały od tematu. Potem przyszedł czas na kolorowanie naszej planety według własnego pomysłu. Nasze rozmowy były kierowane również pod kątem czystego powietrza.
O szacunku do planety i tego co ona nam daje, powinniśmy pamiętać nie tylko dzisiaj, ale przez cały rok. Dbajmy o naszą Ziemię- drugiej nie dostaniemy.

"Kangurki" wesoło tańczą w kole przy piosence nawiązującej do Dnia Ziemi. W środku koła stoi globus, dzieci chętnie zapoznały się z jego wyglądem, kształtem, kolorystyką oraz budową.

“Kangurki” wesoło tańczą w kole przy piosence nawiązującej do Dnia Ziemi. W środku koła stoi globus- dzieci chętnie zapoznały się z jego wyglądem, kształtem, kolorystyką oraz budową.

Przedszkolaki pracują przy stolikach wykonując pracę plastyczną o tematyce ochrony Ziemi i jej środowiska.

Dzieci z grupy "Kangurki" siedzą w kółeczku na podłodze i z zaciekawieniem oglądają posegregowane śmieci w odpowiednim miejscu na koszu na śmieci.

Dzieci z grupy “Kangurki” siedzą w kółeczku na podłodze i z zaciekawieniem oglądają posegregowane śmieci w odpowiednim miejscu na koszu.