Krasnale 1 bogacą wiedzę z zakresu ekologii

Tematyka ekologiczna nie jest Krasnalom obca. Udowodniły to na zajęciu z udziałem „ekocioci”, czyli pani Lucyny Janus. Z opowiadania „Ekologiczna ciocia” dzieci dowiedziały się , że naszą planetę trzeba szanować i dbać o nią, między innymi segregując odpady. Z łatwością odróżniły na obrazkach wesoły i smutny las i wskazały dobre i złe zachowania wobec przyrody. Bardzo poprawnie wyjaśniły „ekocioci” co to jest ekologia oraz recykling i o czym mówią ekologiczne znaczki np. zakręć kran, wyłącz światło, segreguj odpady. Dzieci pokazały cioci jak należy poprawnie segregować śmieci, aby nasza Ziemia była czysta. Po krótkim relaksie przy muzyce relaksacyjnej „Przebudzenie wiosny” zaprosiły gościa do wspólnej gry w „Recyklingowy wyścig”. Rozgrywka zakończyła się remisem, który ucieszył obydwie strony .Na zakończenie wspólnych zabaw „ekociocia” nagrodziła dzieci ekologicznymi naklejkami i podziękowała im za wspólną zabawę, a pani Ula zaproponowała wykonanie własnych ekologicznych gier ściganek.

Przejdź do treści