Europejski Dzień Języków 26 wrzesień 2021r.

IMG
Dzisiaj obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Święto to było doskonałą okazją do promowania różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Z tej okazji przedszkolaki 👩‍🦰🧑‍na zajęciach języka angielskiego przygotowały nagrania z różnymi słowami w wielu językach. Nie zabrakło też łamańców językowych w języku angielskim🇬🇧, francuskim🇫🇷, niemieckim🇩🇪, hiszpańskim 🇪🇸, polskim🇵🇱 czy też portugalskim🇵🇹 Z bagażem informacji i uśmiechem na ustach zakończyliśmy Nasz dzień – Europejski Dzień Języków.
Łamańce językowe:
A aranha arranha a jarra – pająk drapie słoik
Dans ta tente ta tante t’attend – W Twoim namiocie czeka na Ciebie ciocia.
Mondschein schien schon schön – Światło księżyca już świeciło się piękne.
The shells she sell – Muszle, które ona sprzedaje.
Przejdź do treści