Dzień Dinozaura w grupie “Reniferki”

D
Dinozaury dawno wyginęły, ale nie przestają fascynować dzieci . Tego dnia oglądaliśmy albumy, plansze oraz przyniesione przez dzieci figurki dinozaurów. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek o tych prehistorycznych zwierzętach rozpoznawały i nazywały wybrane dinozaury oraz wskazywały podobieństwa i różnice w ich wyglądzie. Dzieci dowiedziały się kim jest paleontolog, wzięły także udział w wielu aktywnościach: układaliśmy szkielet dinozaura z rolek papierowych, zabawa w dino wykopaliska poszukiwanie dinozaurów zatopionych w galaretce oraz poszukiwanie szkieletów dinozaurów – dzięki tej zabawie dzieci ćwiczą koncentrację uwagi oraz stymulują zmysł dotyku i wzrok. Dużym zaciekawieniem cieszyły się jaja dinozaurów, z których wykluły się malutkie dinusie.

Zdjęcie przedstawia dzieci biorące udział w zabawie “dino wykopaliska”.

DDDD

 Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w kole z ułożonym szkieletem dinozaura z rolek po papierze.

t

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących przy stolikach wykonujących pracę plastyczną.

Przejdź do treści