Akcja “Czyste jeziora i rzeki”

IMG

W ostatnich dniach Pingwinki poznały zasady segregowania odpadów oraz stworzyły kodeks ekologiczny, by być przyjacielem Ziemi. Podczas zajęć omawialiśmy niebezpieczeństwa ze strony człowieka, które zagrażają naszej planecie. Kilka zasad próbowaliśmy wdrożyć w codziennym funkcjonowaniu. Wybraliśmy się nawet na spacer, by w ramach akcji “Czyste jeziora i rzeki” kształtować postawę proekologiczną i posprzątaliśmy najbliższą okolicę. Możemy śmiało powiedzieć, że Pingwinki są EKO.

IMG

Chłopiec przestrzega zasadę dbania o rośliny i podlewa kwiatek znajdujący się w sali

IMG

Dziewczynka prezentuje pracę plastyczną “Czysta planeta”, w ręku trzyma flagę z napisem “Jestem eko”

IMG

Grupa dzieci stoi na placu, prezentując w workach śmieci zebrane w okolicy przedszkola

IMG

Grupa dzieci dumnie prezentuje dyplomy Eko-przyjaciela Ziemi

Przejdź do treści